شرکت شناخته شده Clariant رنگ جدید کرومی را معرفی کرده است که فرصت های جدیدی را برای طراحان و تولیدکنندگان محصولات با کیفیت بالا، بطری ها و بسته بندی ها ایجاد می نماید.

به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ شرکت شناخته شده Clariant رنگ جدید کرومی را معرفی کرده است که فرصت های جدیدی را برای طراحان و تولیدکنندگان محصولات با کیفیت بالا، بطری ها و بسته بندی ها ایجاد می نماید.

رنگ به خصوص در ظروف PET شفاف است، بنابراین برای موارد و مواقعی که لازم باشد یا مطلوب باشد که محتویات موجود در بطری مشاهده شود، از آن استفاده می گردد.

"جودیت ون ولت"، طراح ارشد مرکز ColorWorks کلاریانت گفت: «در مورد بسته بندی های شفاف، شما مشابه آنرا در شیشه بسیار مشاهده می کنید و این نوع شفافیت بسته بندی بسیار هم مرسوم است. در صورتیکه مستربچ های جدید کرومی توسعه یافته کلاریانت ظاهر بسته بندی ها را به یک اثر متالیزه یا اثربا ظاهر فلزی نزدیک تر می کند »

وی گفت : «این کار خیلی خوبی است که  کیفیت متعلق به بسته بندی های روشن را به پلاستیک ها جهت استفاده در بطری های حاوی محصولات دارای اعتبار منتقل نمایید.»

"استفانی دایچا"، مدیر مرکز ColorWorks گفت : «می توانید مارک ها لطیف و ظریفی را با استفاده از این رنگ جدید کلاریانت ایجاد نمایید. شما می توانید یک ظاهر سه بعدی را حتا در بخش هایی بسیار نازک، شبیه جاهایی که شما آنها را به صورت عمومی با قالبگیری دمشی کششی PET  به دست می آورید، ایجاد نمایید.»

وی در مورد مرکز ColorWorks گفت: «اینجا مکانی است که ما در آن ماموریت داریم تا افق های جدید را امتحان نماییم.»

 استفانی دایچا ادامه داد: « مرکز ColorWorks، جهانی است، ما فقط در یک کشور یا مکان قرار نداریم و یا در یک بخش خاص از بازار متمرکز نیستیم و طیف گسترده ای از محصولات را در تمام جهان پوشش می دهیم.»

وی در پایان عنوان کرد:«در واقع ما تقریبا هر نوع رنگدانه را آزمایش می کنیم، حتا آنهایی که ممکن است در ابتدا برای استفاده در مواد ترموپلاستیک تولید نشده باشند. »