شرکت هالدیا پتروکمیکالز از سرمایه گذاری هشت هزار کرور روپیه ای در واحد کراکر نفتا و تاسیسات تولید پلی پروپیلن خود واقع در اودیشا هند خبر داد.

به گزارش مجله مواد شیمیایی به نقل از پایگاه اینترنتی بیزینس استاندارد (business-standard)، شرکت‌هالدیا پتروکمیکالز (Haldia Petrochemicals)، به تازگی از برنامه‌اش برای سرمایه‌گذاری هشت هزار کرور روپیه دیگر در واحد کراکر نفتا و تاسیسات تولید پلی‌پروپیلن (PP) خود واقع در اودیشا هند خبر داد. این شرکت در ایالت بنگال غربی مستقر است.

سرمایه‌گذاری‌های یادشده علاوه بر ۷۰ هزار کرور روپیه سرمایه‌گذاری پیش‌تر اعلام شده است که این شرکت در دومین دوره دوسالانه (میک این اودیشا Make in Odisha)، در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، مطرح کرد. رقمی که ‌هالدیا پتروکمیکالز را به بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار این ایالت بدل کرد.

یک مقام دولتی آگاه عنوان کرد: پروژه جدید مجموع بسته سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده را به ۷۸ هزار کرور روپیه افزایش می‌دهد.ناوین پاتنائیک، وزیر ارشد اودیشا (chief minister) که ریاست اداره مجوزهای سطح بالا (High Level Clearance Authority)، را بر عهده دارد، به تازگی طرح سرمایه‌گذاری ۷۰ هزار کرور روپیه‌ای ‌هالدیا پتروکمیکالز را تایید کرد. انتظار می‌رود پروژه‌های پیشنهادی اخیر از سوی این شرکت نیز در نشست بعدی اداره یادشده مورد بررسی قرار گیرد.

طرح اخیر شرکت‌ هالدیا پتروکمیکالز مستقیما در رقابت با شرکت نفت هند (IOC) تنظیم شده است. پیش‌بینی می‌شود واحدهای کراکر شرکت‌های‌ هالدیا پتروکمیکالز و شرکت نفت هند واحدهای تولید پلمیر زیادی را جذب منطقه اودیشا کند. واحدهای تولید انواع پلاستیک اودیشا پیش از راه‌اندازی واحدهای کراکر نفتا، شدیدا وابسته به مواد وارداتی بودند.  هر کرور روپیه در واحد پول هند برابر با ۱۰ میلیون روپیه است.