مجتمع پتروشیمی خوزستان با تولید یک محصول استراتژیک مورد استفاده در صنعت خودرو روند واردات این محصول از سوی خودروسازان را کاهش داد.


به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ رضا صالح احمدی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار نیپنا، بابیان این که تمرکز اصلی شرکت پتروشیمی خوزستان تأمین نیاز بازار داخلی است، عنوان کرد: از اواخر پارسال تنوع‌بخشی به گریدهای تولیدی شرکت در دستور کار قرار گرفت و از دی‌ماه گذشته یک کار تحقیقاتی را شروع کردیم که در اسفندماه به نتیجه رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه پلی کربنات گرید لنز چراغ خودرو که درگذشته از آلمان وارد می‌شد، هم‌اکنون در این شرکت تولید می‌شود، افزود: بخش اعظم صنایع خودروسازی ایران هم‌اکنون لنز چراغ خودرو را از پتروشیمی خوزستان تهیه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان درباره گرید لنز چراغ گفت: این گریدی است که در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید مقاوم است و زرد نمی‌شود زیرا این محصول باید از شفافیت بالایی برخوردار باشد.

وی به تولیدگرید پلی کربنات سفید برای استفاده در صنایع الکتریکی به‌منظور تولید کلید و پریز در پتروشیمی خوزستان اشاره و تصریح کرد: بیشتر تولیدکنندگان کلید وپریز گریدهای مصرفی خود را از این شرکت تأمین می‌کنند درصورتی‌که پیش‌ازاین از کره و آلمان وارد می‌شده است. همه نیاز این صنعت از سوی پتروشیمی خوزستان تأمین می‌شود.

صالح احمدی گفت: این شرکت بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای خود 2 گرید دیگر را نیز در آینده‌ای نزدیک به‌منظور جلوگیری از واردات آن به کشور رونمایی خواهد کرد که در صنعت ورق کاربرد خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی خوزستان امسال بر تأمین نیاز بازار داخلی تمرکز دارد، اظهار کرد: این شرکت در ماه‌های ابتدایی سال نزدیک 2 برابر مدت مشابه پارسال فروش به بازار داخلی داشته است. تمام محصولات این شرکت در بورس کالا عرضه می‌شود.


منبع: اینپیا