پانزدهمين دوره نمايشگاه بين المللي صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب ايران در تاريخ ۸ الي ۱۱ مهر ۱۳۹۸ در محل دائمي نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شد.


به گزارش مجله مواد شیمیایی:  نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب با مشارکت 260 شرکت داخلی  و 13 شرکت خارجی از 6 کشور ایتالیا، آلمان، چین، مجارستان، ترکیه و تایوان در فضایی به وسعت 24 هزار مترمربع، روز دوشنبه هشتم مهرماه 1398 با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت و روز پنج‌شنبه یازدهم مهرماه به کار خود پایان داد.

این دوره از نمایشگاه به دلیل سفر «رضا اردکانیان» وزیر نیرو به ارمنستان، توسط «قاسم تقی‌زاده خامسی» معاون آب و آبفای وزیر نیرو افتتاح شد.

آخرین دستاوردهای صنعت آب و تأسیسات فاضلاب شامل لوله و اتصالات پلیمری، تصفیه، فیلتراسیون و آب‌شیرین‌کن، لوله، اتصالات و شیرآلات، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق، سیستم‌های اندازه‌گیری و تجهیزات آزمایشگاهی آب و فاضلاب، تجهیزات صنعتی، لوله و اتصالات فلزی اکنون در معرض دید صنعتگران و بازدیدکنندگان قرار گرفت .

نمايشگاه بین‌المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ايران به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد صنعتي و تجاري ايران در اين حوزه كه سالانه با حضور جمع كثيري از شرکت‌های توانمند داخلي و خارجي درزمینهٔ صنعت آب و فاضلاب برپا می‌گردد فرصت بسيار مغتنمي است تا شرکت‌های فعال در اين صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازديد دست‌اندرکاران و متخصصان اين صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت‌وسوی رشد اين صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتي خود را هدايت نمايند.

در این دوره قاسم تقی‌زاده خامسی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، «ستار محمودی»، سرپرست پیشین وزارت نیرو، «محمود اسکندری»، مدیرکل دفتر توسعه صادرات و محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران، «محمد رستمی»، مدیرعامل گروه سپاسد، «محمود مشیری» و «ابوالقاسم اقبال‌منش»، از مجریان پروژه‌های شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، و جمع زیادی از مدیران و کارشناسان داخلی و خارجی صنعت آب و آبفای کشور از این نمایشگاه بازدید کردند.

گفتنی است که در مراسم اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران، شرکت‌های  برتر نمایشگاه معرفی و لوح تقدیر توسط دکتر «رضا اردکانیان»، وزیر نیرو، به نماینده آن‌ها اهدا شد.