با توجه به شیوع کرونا در ایران افت قیمت پی وی سی پیش بینی می شود.

به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ قیمت پی وی سی در بازار تهران امروز ١٦ هزار و ٨٠٠ تومان در هر کیلو پیشنهاد شد، اما گزارشی درباره معامله با این نرخ اعلام نشده است.
شیوع کرونا در ایران و بسته شدن مرزها سبب شده است تا نگرانی از خواب رفتن بازار یک ماه پیش از نوروز، افزایش یابد. این در حالی است که گفته می شود مرزهای ترکمنستان برروی کامیون های ایرانی بسته شد و امروز برخی کامیون ها به ایران بازگردانده شدند، همچنین برخی صادرکنندگان از بازگشت کامیون هایی با محموله های کابل از مرزهای میلک افغانستان خبر می دهند. مرزهای زمینی عراق و ترکیه هم با ایران بسته شده است.

باتوجه به شرایط بازار، افت قیمت پی وی سی در ایران پیش بینی می شود و انتظار می رود میزان رقابت ها برای خرید پی وی سی در بورس کالا با کاهش نسبت به هفته گذشته روبه رو شود. قیمت محموله های صادراتی پی وی سی سازها هم این هفته با توجه به نبود خریدار اعلام نشده است.

پتروشیمی غدیر تندری برای هفته آینده با حجم ٦ هزار تن اعلام کرده است و منابع خبری از حجم ١٥ تا ١٦ هزارتنی ذخیره انبارهای این مجتمع خبر می دهند.

این در حالی است که باوجود افت نرخ دلار تا مرز ١٥ هزار و ٣٥٠ تومان در امروز، بسته شدن مرزها و نگرانی از صادرات محصولات پتروشیمی متاثر از شیوع کرونا، پیش بینی ها دشوار شده و تقاضا کاهش یافته است.

برخی تولیدکنندگان صنایع پایین دست نیز مجبور به ترک فعالیت واحدهای تولیدی خود شده اند.