قیمت‌های پلی‌اتیلن سنگین و پلی‌اتیلن سبک خطی وارداتی چین بعد از رسیدن به کمترین میزان خود در دهه گذشته مقداری افزایش یافتند.


به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ قیمت‌های پلی‌اتیلن سنگین و پلی‌اتیلن سبک خطی فیلم چین (CIF) در میانگین هفتگی در طی هفته گذشته بعد از رسیدن به کمترین میزان خود از نوامبر ۲۰۰۸، مقداری بهبود یافتند. در این میان، قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک فیلم چین، عمدتاً روندی ثابت را دنبال کردند.

تعدادی از تاجران بیان کردند : «قیمت‌های پلی‌اتیلن در این هفته روندی ثابت تا مقداری صعودی داشتند و فروشندگان با تکیه‌بر سیر صعودی قیمت‌های انرژی به دنبال افزایش قیمت این محصول بودند. اگرچه، ازآنجایی‌که تقاضا احتمالاً به دلیل نزدیکی تعطیلات سال نوی چینی که در اواخر ژانویه سال آتی می‌باشد، اندک باقی مِهم‌اند، معامله‌کنندگان در جستجوی این هستند که آیا این روند صعودی در هفته‌های آتی حفظ خواهد شد یا خیر. علاوه بر این، ظرفیت‌های جدید جو بازار را تحت‌فشارقرار خواهند داد.»

در چین، بازه کلی قیمت‌ها در این هفته، ثابت با ۱۰ دلار در هر تن افزایش ارزیابی شد، و قیمت‌های پلی‌اتیلن سنگین فیلم و پلی‌اتیلن سبک خطی فیلم در چین (CIF، نقدی) را به ترتیب به میزان‌های ۸۱۰ تا ۸۷۰ دلار در هر تن و ۷۹۰ تا ۸۹۵ دلار در هر تن رساند. در این میان، قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک فیلم در میزان ۸۶۰ تا ۹۱۰ دلار در هر تن با شرایط یکسان، بدون تغییر باقی ماندند.


منبع: پترو تحلیل