نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و کامپوزیت تهران  از 19 تا 21 آذر ماه 98 در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار شد. 


به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و کامپوزیت تهران  از 19 تا 21 آذر ماه 98 در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار شد.  در این دوره از نمایشگاه، تولید کنندگان هجده کشور جهان از جمله اسپانیا، فرانسه ‏, آلمان، آمریکا، تایوان، هند، چین، کره جنوبی، روسیه، ایتالیا، سوئد، ترکیه، امارات، یونان، عراق، افغانستان، آذربایجان ... شرکت کرده است.
در این نمایشگاه که در نوع خود به عنوان بزرگترین رویداد سالیانه حوزه صنعت رنگ و زرین در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود؛ 246 تولید کننده داخلی و ۵۵ شرکت خارجی حضور داشتند.
تولید رنگ در ایران با قدمتی بیش از ۸۰ سال، حدود ۵۰ میلیون تن است که البته هم اکنون این صنعت با نیمی از ظرفیت اسمی خود فعالیت می‌کنند.
هم اکنون سهم صادرات کشور از سه محصول رنگ، رزین و چسب، سالانه حدود ۱۸۰ میلیون دلار است و مهمترین مقاصد صادراتی ایران کشور‌های افغانستان، پاکستان، کویت، عراق، ترکمنستان، تاجیکستان و قزاقستان است.

گزارش تصویری از این رویداد بین المللی: