اتاق ایران فهرست کالاهایی که قرار است طی موافقتنامه تجارت ترجیحی با مالزی و اندونزی باتعرفه های جدید بین دو کشور دادو ستد شود را منتشر کرد و از فعالان اقتصادی خواست اگر کالای تولیدی آنها در این فهرست نیست، آن را به صورت مکتوب برای افزودن به فهرست کالاها اعلام کنند.


به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ با امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی ایران با کشورهای اندونزی و مالزی در آینده ای نزدیک موقعیت بی نظیری برای  گسترش روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا ایجاد می شود.

بر اساس این گزارش در شرایط تحریم های کنونی کشور با این موافقتنامه بازارهای جدیدی در اختیار فعالان اقتصادی قرار خواهد گرفت .

در همین راستا فهرست مقدماتی درخواستی ایران از کشورهای اندونزی و مالزی به منظور حق امتیاز در چارچوب موافقت‌نامه‌های تجارت ترجیحی که در مرحله مذاکره قرار دارد از سوی سازمان توسعه تجارت تنظیم شده و به منظور کسب نظرات و پیشنهادات پارلمان بخش خصوصی به معاونت امور بین الملل اتاق تهران ارسال شده است.

اتاق بازرگانی ایران در همین زمینه با صدور اطلاعیه ای از کلیه اعضای انجمن ملی پلیمر ایران و فعالان اقتصادی مرتبط در خواست کرده با بررسی فهرست کالاهایی که درباره ان ها مذاکرات در حال انجام است حداکثر تا 14 آبان ماه در صورت عدم وجود اقلام تولیدی هر یک از اعضا در لیست موصوف موضوع را به صورت مطلوب حاوی اطلاعات شرح کالاهای پیشنهادی صادراتی و وارداتی و شماره تعرفه ۸ رقمی آن به صورت مکتوب به دبیرخانه انجمن ملی پلیمر ایران ارسال نمایند تا پس از اعلام به معاومنت بین الملل اتاق ایران و سازمان توسعه تجارت، به فهرست کالاهای تجارت ترجیحی با اندونزی و مالزی اضافه شود.

 

فهرست کالاهای تجارت ترجیحی با اندونزی

فهرست کالاهای تجارت ترجیحی با مالزی