موافقت‌نامه همکاری ارائه دانش فنی واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین به پتروشیمی تبریز امضا شد.


به گزارش مجله مواد شیمیایی؛ توافقنامه همکاری ارائه دانش فنی واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین، امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به امضای "علی پژوهان"، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و سیاوش درفشی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز رسید.

"علی پژوهان"با اشاره به این‌که این شرکت حدود ۱۵ سال روی دانش فنی پلی‌اتیلن سنگین کارکرده است، گفت: این مجموعه هم‌اکنون توانمندی ارائه دانش فنی این فناوری را در ظرفیت‌های مختلف دارد.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بابیان این‌که تمامی تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی وجود دارد، افزود: قرار است؛  واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین با ظرفیت ۳۱۰ هزار تن در سال در شرکت پتروشیمی تبریز راه‌اندازی شود.

"سیاوش درفشی"مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز نیز در سخنانی گفت: این برای نخستین بار است که تولید یک محصول پلیمری بادانش بومی در کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره به برنامه افزایش تولیدات شرکت پتروشیمی تبریز افزود: این شرکت در نظر دارد در مدت چهار سال حجم تولید خود را دو برابر افزایش دهد.


منبع: شبستان